top of page
  • Writer's pictureVCU

תובנות שיעזרו למפרסמים לזכות באמונם של ילדי דור הטיק טוק

דור ה- Z מוגדר ככל מי שנולד בין השנים 1995-2012 ומהווה כיום חלק בלתי נפרד, ואפשר להגיד מוביל בקהל המטרה לפלטפורמות דיגיטליות. כילידים דיגיטליים, ההשפעה עליהם גדלה, ועם גישה 24/7 למשאבים מקוונים, הם הופכים במהירות לדור המשכיל והמסתמך ביותר עד כה על פלטפורמות אלו.


8 שניות בלבד הוא טווח הקשב המשוער של ילדי דור הZ, אך אין זה אומר כלל וכלל שהם לא מנתחים או מסוגלים לנתח ברמה מאוד משמעותית. במקום זאת, דור ההיפר-קוגניטיבי הזה יכול להשתמש במסננים הדיגיטליים שלהם והניסיון שיש להם כבוחנים וחושבים, על מנת לזהות במהירות מותג, מוצר או שירות ייחודי ב"טיק טוק" ולדעת מידית אם שווה להשתמש בו.
מה דור הZ רוצים ממותגים? עם החשיפה המוקדמת שלהם למותגים דיגיטליים, המשמעות היא בשיווק לדור הZ ב2021 ומעבר לזה מצריך אסטרטגיה מכוונת, ייחודית, רלוונטית, אוטנטית והחשוב ביותר מדויקת.

מדוע דור הZ חשוב למשווקים?


בהתחשב בעובדה כי בשנת 2025 הם יהוו כ 30% מאוכלוסיית המטרה, דור הZ יהיו חייבים להילקח בחשבון ואנו כמפרסמים נהיה חייבים להבין את ההתנהגות הצריכה והרגלי הצריכה על מנת להרוויח את האמון הדמוגרפי. דור זה מודע לסביבה, קיימת מודעות אתית גדולה מאוד ואף יותר מהדורות הקודמים, הם בוחנים ומסתכלים בעיין אחרת על תוכן או מותגים שמבטיחים מקוריות, ייצור ועבודה ברת קיימא, הם מעדיפים תוכן שיש בו אנשים מעניינים, גדלים אמתיים ותרבויות מעורבות.


אוטנטיות ותכונות מונחות קהילה חשובות מאוד לדור הZ, כאשר לפחות 85% משתמשים ברשתות החברתיות על מנת ללמוד על מותגים ומוצרים. האם מאוחר מידי להיות משפיע מותג בפלטפורמה כמו Tiktok? התשובה היא חד משמעית לא. המשווקים צריכים להיות בחזית המגמות אם הם רוצים שהמותגים שלהם יתפסו את תשומת ליבם של הZדים.


אנו מביאים לפניכם, 14 סטטיסטיקות חיוניות לדור הZ על מנת לזכות באמונם בשנת 2021:

חשוב מאוד להבין את ההשפעות של הצרכנים הנבונים האלו ולקחת אותם כחלק עיקרי בשוק הצריכה וליישם ולטרגט את האסטרטגיה השיווקית כלפיהם לקבל יותר המרות ולהשאיר אותם לקוחות נאמנים.

1. 88% מעדיפים חוויות ממותגות בכל רחבי העולם

2. 60% מוכנים לשלם עבור מוצר אשר מיוצר בשיטות אתיות וקיימות

3. דור הZ הוא הדור המגוון ביותר עד כה, כ50% הם ילדים להורים ממוצע מעורב, ולכן יש לקחת בחשבון ולפנות לכלל האוכלוסייה

4. 55% מהם נוטים לנסות מוצר או שירות אם המשפיע המקוון מועדף עליהם המליץ עליו.

5. 70% מהם שוקלים זמני אספקה ואופציות רכישה לפני השלמת הרכישה המקוונת.

6. דור הZ יהווה כ30% מכח העבודה עד שנת 2030 ועל פי הערכות יגדיל את ההוצאה לנפש ב70% בין שנים 2021-2025.

7. כח הקנייה של דור הZ גדול משמעותית מהדורות הקודמים, והוא עלול לגדול עד פי 4 אם מתחשבים בהשפעה על משק הבית.

8. 66% אחוז מדור ה- Zמאמינים כי קהילות נוצרות על ידי גורמים ואינטרסים, ולא על ידי רקע כלכלי או רמות חינוכיות.

9. 70% מה- Gen-Z מצפים כי מותגים יתרמו לחברה ותהיה הדדיות.

10. 65% מה- Gen-Z אומרים שאיכות המוצר חשובה להם ביותר בעת הרכישה.

11. 60% מה- Gen Z ישלמו יותר עבור מוצרים ידידותיים לסביבה, ו 45% מעדיפים לקנות מקמעונאים מקומיים או עצמאיים.

12. 36% מה- Gen Z ייצרו תוכן דיגיטלי למותג, 42% ישתתפו במשחק מקוון לקמפיין ו -43% ישתתפו בסקירת מוצרים.

13. 62% לא ישתמשו באפליקציות או באתרים שקשה לנווט בהם ו -60% לא ישתמשו באפליקציות או באתרים עמוסים או איטיים.

14. 58% מה- Gen-Z מוכנים לשלם יותר עבור מוצרים שממוקדים לאישיותם.עכשיו אחרי שראינו כמה מהסטטיסטיקות המשמעותיות החושפות עד כמה הצרכן ישפיע על עתיד השיווק, שהבנו איך אנשי דור הZ חושבים, מתכננים וצורכים, נשמח לתת לכם מניסיוננו טיפים שאספנו במרוץ השנים לטיפול בחלק מהתובנות האלו.


5 טיפים של מומחים לשנת 2021 לטיפול נכון בצרכני דור הZ:

1. כשאתה עובד עם משפיעני רשת (מובילי דעת קהל), עליך לוודא שהמשפענים שנבחרו יחלקו ערכי ליבה דומים לקהל שלך, וכן יהיה מתאם למטרות דומות ולהצהרת התוכן של המותג שלך. בדרך זו דור הZ יכול להתייחס ולשאוף להיות כמו המשפיען וכמובן להתחבר יותר.

2. סיפורי מסגרת, סטוריטליינג (storytelling) חייבים להיות אוטנטי, אינפורמטיבי ומרתק. כל אלו חייבים להיות מקושרים חזק מאוד למותג ובעצם ליצור מעורבות גדולה למותג, דור הZ יכול לראות דרך הפרסומים שלכם ולעשות את החיבורים האלו אוטומטית, ככה הם מתוכנתים וכך המחשבה שלהם פועלת בעקבות צריכת תוכן תמידית. מותג אשר לא יביא לידי ביטוי את הדרך פעולה הזאת ימצא את עצמו ננטש ולא יוכל לבנות זיקה למותג.

3. חשוב מאוד לדעת לפעול בזמן המתאים לקהל- דור הZ מנתח מידע תוך 8 שניות מקסימום, זה הזמן שהוא מקצה לסקרנות. זה חייב להיות בטווח זמן הזה אחרת זה ייתפס כמשעמם, לא רלוונטי ולא בועט. כמובן ישנם תכנים ארוכים, אבל זהו משך הזמן שתקבל את הצ'אנס מהם ולזכות בתשומת ליבו.

4. התאימו את הפלטפורמות לקהל היעד- דור הZ מתעניין בעיקר בTIKTOK ובINSTAGRAM ולכן יש לפעול בפלטפורמות אלו בעיקר

5. "אין פרסום רע"- קלישאתי אמנם, אבל דור הZ חושבים שמותג אשר שנתפס יותר צועק, ווקאלי, מוחצן, בועט ועכשווי הוא יצליח יותר. ככה התפיסה שלהם בנויה והם לא מתנצלים על כך, עוקבים יותר, משתפים יותר "וממליכים" אותם כמובילי הדעת שלהם.

אחרי שהבנו קצת על קצה המזלג איך בני דור הZ חושבים ומתנהגים, יהיה מוטעה להגיד, כתפיסה, כי טווח הקשב הקצר של בני דור הZ פוגע בהם, אין הדבר משליך על קבלת החלטות, וחוסר מעש. דור הZ חיי את חייו בצורה היברידית באופן תמידי בין העולם הפיזי המוחשי לבין העולם הווירטואלי, הם יודעים לזהות אוטנטיות ולנווט בין הפלטפורמות על מנת לצרוך מידע, ללמוד, למצוא מידע על מקור כלשהו, יודעים לעשות התאמות למקורות שונים ומדויקים יותר מכל דור אחר.

המצפן המוסרי שלהם מוטבע בהלך הרוח עוד מהדורות הקודמים, יחד עם תחומי העניין שלהם בעתיד הסביבה והשוויון לכל האנשים, אנו מציעים לכם ללמוד אותם טוב טוב כי בסופו של דבר אנחנו הולכים להישען הרבה על הרצונות והגחמות שלהם.

רוצים עוד מידע, פנו אלינו נשמח לתת חוות דעת


125 views0 comments

Comments


bottom of page