שיטות שיווק – שיווק נכנס נגד שיווק יוצא

כשאני מדבר היום עם בעלי עסקים או מנהלי שיווק על שיטות השיווק שלהם, הם בעיקר מדברים איתי על כנסים, דיוור מסיבי בדוא"ל, שיחות קרות, טלמרקיטינג ופרסום. גם אם הם לא משתמשים בדיוק במונחים האלה, בתעשייה קוראים לזה 'שיווק יוצא'. למה זה שיווק יוצא? כי אלו כל הדברים שמשווקים עושים כדי להעביר את המסר שלהם בצורה הרחבה והרחוקה ביותר כך שתגיע לכמה שיותר אנשים בתקווה שלפחות כמה מהם יזדקקו למוצר.

 

לעניות דעתי, טכניקות השיווק הללו עברו את זמנן משתי סיבות עיקריות. הראשונה, הגולש הממוצע באינטרנט נחשף ליותר מ-2,000 הפרעות (פרסומות) ביום, ובכל יום הוא חושב איך לחסום אותן (AdBlock, True Caller). דבר שני, הפעולות שצריך לעשות כדי לשכנע מישהו לקנות משהו או ללמוד משהו חדש דרך האינטרנט הן הרבה יותר קלות וזולות מאשר להרים דוכן מושקע בכנס גדול.

 

תיקחו המלצה – במקום לעשות שיווק יוצא לאנשים שרק רוצים לחסום אתכם. תעשו שיווק נכנס, תעזרו לעצכם "להימצא" ע"י אנשים שכבר מחפשים עליכם או על המוצר שלכם. על מנת להצליח בזה אתם צריכים להפוך את האתר שלכם לתחנת שאיבה שמושכת מבקרים ממנועי חיפוש ורשתות חברתיות. היום בישראל 90% פועלים בדרך הראשונה, הגיע הזמן להפוך את הסטטיסטיקה.

 

אני אתן לכם אנלוגיה מעולם החי, כשאריה מחפש טרף הוא הולך לחפש מקור מים היכן שמסתובבים הבאפלו (ראם), שם ינסה לצוד באפלו תוהה. אז בשיווק נכנס האריה יחפור מקום מים לידו כדי שהבאפלו יגיע אליו.

 

 

 

 

Please reload

Recent Posts

Please reload

Archive

Please reload

Tags

Please reload

צרו קשר

עקבו אחרינו

  • linkedin
  • facebook

054-4721875

©2012 by VisualCommU.